• Бейшемби 28 Тогуздун айы 2021

Бир мандаттуу округдан талапкер болом дегендер 108 адамга жетти (тизме)

6 октября 2021 в 11:40 Бишкек Govori.TV

Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясына бир мандаттуу округдарда Жогорку Кеңештин депутаттарын шайлоого катышууну каалаган 108 талапкерден арыз түштү:

  1. Орозбаев Айбек Маматович — №8 Төлөйкөн округу;
  2. Мукарамов Асылбек Турабаевич — №1 Лейлек округу;
  3. Исмаилов Муратбек Кубанычбекович —№34 Жети-Өгүз округу;
  4. Зикиров Жусупбек Камчыбекович —№23 Москва округу;
  5. Олжобаев Баатырбек Бактыбекович — №34 Жети-Өгүз округу;
  6. Жолдошбаев Камчыбек — №26 Ленин округу;
  7. Мамбеткулов Максатбек Назиржанович — №13 Сузак округу;
  8. Супатаева Альфира Илиясовна — №35 Ак-Суу округу;
  9. Турков Мунарбек Максатбекович — №13 Сузак округу;
  10. Түмөнбаев Акылбек Тогузбаевич — №35 Ак-Суу округу;
  11. Кенжебаев Аманкан Батырбекович — №24 Сокулук округу;
  12. Кыдыралиев Бакыт Мукамбетович — №21 Талас округу;
  13. Бекешев Дастан Далабайевич — №28 Октябрь округу;
  14. Абиров Жаныбек Болотбекович — №26 Ленин округу;
  15. Пасанов Эржигит Жетимишович — №10 Куршаб округу;
  16. Осмонов Айбек Жапарович — №7 Ош округу;
  17. Чокморов Болотбек Сексенбешович — №32 Кочкор округу;
  18. Турганбаев Мелис Токтомамбетович — №28 Октябрь округу;
  19. Мааткабылов Ырысбек Шаршенбаевич — №29 Свердлов округу;
  20. Токтогулов Ербол Бекинович — №30 Ысык-Ата округу;
  21. Момунов Акат Акынович — №17 Аксы округу;
  22. Жумабеков Дастанбек Артисбекович — №20 Манас округу;
  23. Шакиев Нурланбек Тургунбекович — №17 Аксы округу;
  24. Матраимов Искендер Исмаилович — №9 Кара-Суу округу;
  25. Мамбеталиева Анара Хамзаевна — №36 Ысык-Көл округу;
  26. Бегалиев Болот Касымбекович — №25 Аламүдүн округу;
  27. Казакбай уулу Замирбек — №34 Жети-Өгүз округу;
  28. Бакееев Аскарбек Колхозбекович —№22 Жайыл округу;
  29. Тайлаков Арстанбек Кылычбекович — №26 Ленин округу;
  30. Дыйканов Максатбек Дыйканович — №2 Баткен округу;
  31. Жыргалбаев Нурбек Үсөнкулович — №30 Ысык-Ата округу;
  32. Ажибаева Жаңыл Бейшеновна — №36 Ысык-Көл округу;
  33. Мурадилов Бекболот Мурадилович — №3 Кадамжай округу;
  34. Райымкулов Бактыбек Кемелбекович — №22 Жайыл округу;
  35. Тарыкбаев Алмаз Нарынбекович — №31 Чүй-Кемин округу («Альянс» партиясынан);
  36. Сулайманов Алтынбек Турдубаевич (депутат) — №5 Ноокат округу («Альянс» партиясынан);
  37. Жунусалиев Рамис Майрамбекович — №24 Сокулук округу;
  38. Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович — №33 Нарын округу;
  39. Сарбагышев Максатбек Канатбекович — №36 Ысык-Көл округу;
  40. Мурашев Нурбек Мурпазылжанович (депутат) — №16 Ноокен округу;
  41. Дүйшенбиев Райимберди Сейдакматович (Куралдуу күчтөрдүн Башкы штабынын мурдагы жетекчиси) — №16 Ноокен округу;
  42. Сардарбеков Сабырбек — №32 Кочкор округу;
  43. Божонов Замирбек Сабиржанович — №11 Алай округу;
  44. Салихов Кеңеш Каримович — №2 Баткен округу;
  45. Аширалиев Чынтемир Камчыбекович — №2 Баткен округу;
  46. Кулматов Эделбек Маматкулович — №13 Сузак округу;
  47. Шамырканов Болотбек Муратбекович — №34 Жети-Өгүз округу;
  48. Токтобаев Сүйүнбай Жумаканович — №17 Аксы округу;
  49. Сагымбаев Канат Райымбекович (УКМКнын Мамлекеттик коопсуздук комитетинин мурдагы кызматкери) — №34 Жети-Өгүз округу;
  50. Хасанов Канат Зерликович — №36 Ысык-Көл округу;
  51. Ботобаев Айбек Курманович — №31 Чүй-Кемин округу;
  52. Турсунбаев Азизбек Атакозуевич (ЖК депутаты) — №18 Ала-Бука округу;
  53. Сулайманов Кундузбек Кошалиевич — №19 Токтогул округу;
  54. Иманкулов Эркин Токтаалиевич — №22 Жайыл округу;
  55. Исламбеков Белек Мамасалиевич — №2 Баткен округу;
  56. Абдрахматова Атыр Болотбековна (БШКнын мурунку мүчөсү) — №34 Жети-Өгүз округу;
  57. Кыдырмышев Руслан Жаманакович (президенттин кеңешчиси) — №28 Октябрь округу;
  58. Сатыбалдиев Элмурза Ракиевич (мурунку башкы прокурор)— №12 Өзгөн округу;
  59. Мелисов Азамат Канатбекович — №32 Кочкор округу;
  60. Токтакунов Нурбек Акбарович (адвокат) — №27 Биринчи май округу №27;
  61. Калдарбеков Элдияр Султанович — №25 Аламүдүн округу;
  62. Абдыкадыров Эмилбек Мырзакулович — №21 Талас округу;
  63. Таштанбеков Акбөкөн Дукенович — №30 Ысык-Ата округу;
  64. Бөлөкбаев Эркин Касымович — №23 Москва округу;
  65. Ибраев Саматбек Кулукеевич — №34 Жети-Өгүз округу;
  66. Дүйшөналиев Нурлан Кадырбекович — №31 Чүй-Кемин округу;
  67. Асанбаев Майрамбек Жекшенович — №32 Кочкор округу;
  68. Кулбараков Автандил Илдузович — №32 Кочкор округу;
  69. Мурзакматов Байжигит Мамаюнусович — №4 Көк -Жар округу;
  70. Абдрахманов Азамат Абдилализович — №4 Көк -Жар округу;
  71. Икрамов Тазабек Икрамович — №13 Сузак округу;
  72. Мусагул уулу Амантур — №32 Кочкор округу;
  73. Мадмаров Уланбек Аданбекович — №4 Көк -Жар округу;
  74. Сурналиев Талгат Чыныбекович — №36 Ысык -Көл округу;
  75. Обдунов Элмурат Адбувапович — №6 Араван округу;
  76. Сарбагышев Талантбек Кыдыргазиевич — №36 Ысык -Көл округу;
  77. Абдылдаев Райымбек Жумагулович — №33 Нарын округу;
  78. Карагулов Кубанычбек Нарынбекович — №26 Ленин округу;
  79. Аширбаев Элкинбек Токтогонович — №24 Сокулук округу;
  80. Сегизбаев Мирбек Абдрахимович — №1 Лейлек округу;
  81. Ганыев Каныбек Токтоматович — №3 Кадамжай округу;
  82. Атажанов Ырысбек Ысламович — №3 Кадамжай округу;
  83. Жээнбеков Жусупжан Амражанович — №13 Сузак округу;
  84. Лилиенталь Юлия Викторовна — №13 Сузак округу;
  85. Саккараев Медербек Жаманкулович — №31 Чүй-Кемин округу;
  86. Абакиров Аскар Жумабекович — №31 Чүй-Кемин округу;
  87. Абдыбахапов Абдыманап Абдыбахапович — №13 Сузак округу;
  88. Сариев Акылбек Аблабекович — Нарындагы №33 шайлоо округу;
  89. Малиев Арсланбек Касымакунович — Жети-Өгүз районундагы №34 шайлоо округу;
  90. Дурсунов Атамша Латифович — Ысык-Ата районундагы №30 шайлоо округу;
  91. Ибраимов Санжар Кубанычбекович — Алай районундагы №11 шайлоо округу;
  92. Сейтказиев Анаш Токтосунович — Чүйдүн Кемин районундагы №31 шайлоо округу;
  93. Танабаев Нурлан Исамидинович — Куршаб айылындагы №10 шайлоо округу;
  94. Курманов Байыш Жантаевич — Ысык-Ата районундагы №30 шайлоо округу;
  95. Алтынбеков Айбек Алтынбекович — Базар-Коргон районундагы №15 шайлоо округу;
  96. Нурланбеков Актилек Нурланбекович — Ленин районундагы №26 шайлоо округу;
  97. Насиров Абдижамил Жусупович — Кадамжай районундагы №3 шайлоо округу;
  98. Исаев Канатбек Кедейканович — Чүйдүн Кемин районундагы №31 шайлоо округу;
  99. Төлөгөнов Бакыт Талантович — Жети-Өгүз районундагы №34 шайлоо округу;
  100. Алымжанов Айбек Орозбекович — Кочкор районундагы №32 шайлоо округу;
  101. Шаимкулов Манас Каныбекович — Жалал-Абад районундагы №14 шайлоо округу;
  102. Бекмуратов Баймурат Асатович — Лейлек районундагы №1 шайлоо округу;
  103. Талипов Нурали Орозалиевич — №3 Кадамжай округу;
  104. Арстанбеков Акылбек Советбекович — Ноокен районундагы №16 округ боюнча;
  105. Тукунов Акжолтой Шакирбекович — Ысык-Көл районундагы №36 округ боюнча;
  106. Сыдыков Бактыбек Үсөнович — №16 Ноокен округу;
  107. Кебекбаев Сабыралы Тойчуевич — Сузак районундагы №13 округ боюнча;
  108. Усупов Тилек Сабырович — Октябрь районундагы №28 округ боюнча.

Парламенттик шайлоо 28-ноябрга дайындалган. Бул жолу Жогорку Кеңешке 90 депутат келет, алардын 54ү партия аркылуу келсе, 36 депутат бир мандаттуу округдардан шайланат.

Количество просмотров: 3398