• Ишенби 13 Баш оона 2022
  • Суббота 13 Август 2022

Түркияда Ислам шериктештиги оюндарына катыша турган спортчулар белгилүү болду (тизме)

4 августа 2022 в 12:10 Бишкек Govori.TV

Маданият, маалымат, спорт жана жаштар саясаты министрлиги 9-19-августта Түркиянын Конья шаарында өтө турган Ислам шериктештиги оюндарына катыша турган спортчулардын тизмесин жарыялады. Ведомствонун маалыматына ылайык, Кыргызстан спорттун 16 түрүнөн катышат.

Кыргызстан курама командасынын тизмеси:

Жеңил атлетика:

1. Кенешбеков Нурсултан (5000 м,10 000м)

2. Жоломанов Мусулман (800 м,1500 м)

3. Сатарова Гульшаной марафон/полумарафон

4. Коробицкая Мария, марафон/полумарафон

5. Тяпкин Илья, марафон/полумарафон

6. Садыржануулу Шахзод, 400м

7. Казакбаев Самат, 1500 м,800м

8. Исаков Тимур, узундука секирүү

9. Калил кызы Айнуска, 1500м,800м

10. Чокаев Сатыбек Башкымашыктыруучу

11. Ажар Омурова, Улукмашыктыруучу.

Сууда сүзүү:

1. Петрашов Денис, брасс

2. Омаров Рамазан, эркин стилде

3. Никишкина Анна, эркин стилде

4. Ян Бондаренко, эркин стилде

5. Газиев Артур, ркин стилде

6. Асылбеков Арлен, эркин стилде

7. Мистрюков Данил, эркин стилде

8. Айсулуу Эрмке, машыктыруучу

9. Петрашов Евгений, башкы машыктыруучу

Грек-рим күрөшү:

1. Муратбек уулу Улан, 55 кг;

2. Жоламан Шаршенбеков, 60 кг

3. Тынар Шаршенбеков, 63 кг

4. Амантур Исмаилов, 67 кг

5. Бек Конурбаев, 72 кг

6. Акжол Махмудов, 77 кг

7. Калидин Асыкеев, 82 кг

8. Атабек Азисбеков, 87 кг

9. Узур Жузупбеков, 97 кг

10. Ким Роман, 130 кг

11. Улукбек Карачолоков, улук машыктыруучу

12. Азат Эркимбаев, башкы машыктыруучу.

13. Мейрамбек Ахметов, машыктыруучу;

14. Рыскулбек Эгеев, калыс;

15. Арсен Эралиев, машыктыруучу.

Эркин күрөш:

1. Алмаз Сманбеков, 57 кг;

2. Мырзаназар уулу Бекболот, 61 кг

3. Икромжон Хаджимурадов, 65 кг

4. Эрназар Акматалиев, 70 кг

5. Адилет Жапаркулов, 74 кг

6. Арсалан Будожапов, 79 кг

7. Нуртилек Карыпбаев, 86 кг

8. Мирлан Чыныбеков, 92 кг

9. Байсал Кубатов, 97 кг

10. Арслан Турдубеков, 125 кг

11. Русланбек Маджинов, башкы машыктыруучу

12. Таабалды уулу Сүймөнкул, улук машыктыруучу

13. Ислам Тазабеков, машыктыруучу

Кыз-келиндер күрөшү:

1. Айсулуу Тыныбекова, 62 кг

2. Мээрим Жуманазарова , 68 кг

3. Медет кызы Айпери, 76 кг

4. Дилназ Сазанова, 65 кг

5. Нурзат Нуртаева, 72 кг

6. Нурбек Изабеков, башкы машыктыруучу

7. Байгазы Кенжебаев, улук машыктыруучу

Баскетбол 3х3:

1. Жантай Бейшеев

2. Нуртай Субанбеков

3. Айданбек уулу Нурбек

4. Жаныш Адиев

5. Феруза Кочкарова

6. Екатерина Дьякова

7. Ангелина Миндалина

8. Айтурган Ысакова

9. Кусанжан Джаров, машыктыруучу

Фехтование:

1. Роман Петров

2. Нурлан Кулуев

3. Жоодат Эсеналиев

4. Бакытбек уулу Илим

5. Камиля Абдыл-Хамитова

6. Валерий Крякин, машыктыруучу

Дзюдо:

1. Равшанбек Асанов,60 кг

2. Кубанычбек Айбек уулу, 66 кг

3. Чынгызхан Сагыналиев, 73 кг

4. Асад Масабиров, 81 кг

5. Эрлан Шеров, 90 кг

6. Алманбет Мамазаиров, 100 кг

7. Жанар Жолдошева, 52 кг

8. Адина Кочкомбаева, 57 кг

9. Ажар Исаева, 63 кг

10. Шахида Нармухамедова, 78 кг

11. Динара Халмурзаева, +78 кг

12. Зирегуль Кадырова

13. Савурджан, Аматов улук машыктыруучу

14. Абдужалил Юнусов, башкы машыктыруучу

15. Ислам Баялинов, улук машыктыруучу

Оор атлетика:

1. Муратбек уулу Ишимбек, 61 кг

2. Бекдоолот Расулбеков,102 кг

3. Алмазбек кызы Канымжан , 87 кг

4. Эмил Молдодосов, 89 кг

5. Улан Молдодосов, калыс

6. Камбар Токтоналиев, башкы машыктыруучу

7. Омуржан Молдодосов, улук машыктыруучу

Каратэ-до:

1. Рафаэль Акбаров, 60 кг

2. Нурланбек уулу Калыс, 67 кг

3. Адилет Шадыканов, +84 кг

4. Кымбат Тойтонова, 61 кг

5. Ольга Мальцева, +68 кг

6. Назимм Нурланов, 75 кг

7.Умида Айсаева, 50 кг

8.Милана Сагынбаева , Ката

9. Айгерим Приева, 55 кг

10. Дмитрий Казанов, машыктыруучу

11. Бакыт Дуйшеев, улук машыктыруучу.

Жаа атуу спорту:

1. Айтурган Маматкулова

2. Улукбек Курсаналиев

3. Канатбек кызы Жибек

4. Кулчоро Нурманбетов

5. Канатбек кызы Диана

6. Заир Бердибаев, башкы машыктыруучу

Таэквондо WTF:

1. Кристина Дементьева, 53 кг

2. Айдин Алтыбаев, 54 кг

3. Акбар Айтахунов, 80 кг

4. Элдар Курманалиев, 63 кг

5. Дмитрий Пономарев, машыктыруучу

Көркөм гимнастика:

1. Айша Изабекова

2. Севара Хаитова

3. Зулайка Карымшакова

4. Адинай Асанканова

5. Аяна Абакирова

6. Аделина Шаяхметова, машыктыруучу

7. Полина Казакова

8. Каныкей Курманова

9. Акмарал Азимова

10. Жаныл Кайназарова, машыктыруучу

11. Элиза Максытова

12. Злата Толубаева, калыс

Кикбоксинг:

1. Рахманберди Тулянбаев, 51 кг

2. Тимур Чуйков, 63,5 кг

3. Азиз Бийхуров, 57 кг

4. Улан уулу Адилет, 60 кг

5. Чынгыз Калыбаев, 69 кг

6. Александр Воинов, машыктыруучу

Салттуу жаа атуу спорту:

1. Мурадил уулу Ынтымак

2. Азамат Акунов

3. Шарабидин Сапаралиев

4. Седеп Төрөгелдиева

5. Асел Садырова

6. Назгул Шапиева

7. Нурлан Молдоакунов

Стол тенниси:

1. Алишер Якупбаев

2. Мухамед Ахмеджанов

3. Азамат Эргешов

Количество просмотров: 166

Мектеп окуучуларына бирдиктүү форма керекпи?

Жыйынтыгын көрүү

Биздин команда