Борисов: Айлыктын аздыгынан медиктер жумушун таштап жатышат
Борисов: Айлыктын аздыгынан медиктер жумушун таштап жатышат
26 Тогуздун айы 202016:13 Бишкек Govori.TV
Ыкчам медицина борборунун реанимация бөлүмүнүн жетекчиси Егор Борисов Twitter тармагындагы баракчасына билдирүү жазып, айлыктын аздыгынан улам медиктер жумушун таштап жатышканын билдирди.
Анын айтымында, учурда 80 дарыгерге бош вакансия бар.
У нас вакантны более 80 врачебных ставок. И те кто ещё работают, всё больше говорят об увольнении. И дело именно в зарплате. Понимая нынешнюю ситуации, никто не верит, что зп изменится. Увольняются со слезами на глазах, работу любят, но кушать что-то надо.